Endüstriyel zemin kaplama işlemleri sanayi tesislerinde, iş merkezlerinde ve diğer ağır çalışma ortamlarında yapılan birtakım uygulamalardır. Kaplamalar tesislerinizin işlevselliği düşünülerek yapılmakta, son derece dayanıklı kaplama türleri olmaktadır. Endüstri bölgelerinin ağır sanayi hizmeti verdiği düşünüldüğünde buralarda kullanılan bütün malzemelerin sağlam ve güçlü olması gerektiği açıktır. Bu nedenle endüstriyel zemin kaplama uygulamalarının da son derece güçlü olması gerekir.

Endüstriyel tesislerin zeminleri bina açısından en zorlu işe sahiptir. Sabit trafik ve mekanik yıpranmanın buralarda fazla olacağı düşünüldüğünde zemin kaplama malzemelerinin çok güçlü olması gerekir. Ayrıca aşındırıcı sıvı, yüksek sıcaklık ve ağır etkiler gibi faktörlere karşı da zeminin dayanması gerekmektedir. Eğer zemin gerilimi kaldıramaz ise diğer bütün unsurlar risk altında olacaktır. Tam koruma sağlanabilmesi için endüstriyel zemin kaplama son derece güçlü yapılmalı, aşınmalara, darbelere, ufak iş kazalarına ve diğer bütün etkenlere karşı zemin direnç gösterebilmelidir.

Zeminler iş güvenliği açısından çok önemlidir. Zeminlerin mutlaka üretime göre şekillenmesi gerekir. Zeminin kaygan olmaması, ağır işleri engelleyecek şekilde olmaması gerekir. Yük taşınan endüstri alanlarının zeminlerinin taşımaya uygun olması icap eder. Bütün bu avantajlara sahip bir endüstriyel zemin kaplama doğru malzeme ve profesyonel işçilikle yapılmalıdır. Firmamız sektörde uzun yılların bilgi, birikim ve deneyimiyle ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılamanıza yardımcı olmaktadır.

Endüstriyel Zemin Kaplama Kullanılan Sektörler

Endüstriyel zemin kaplama kullanım alanları sadece sanayi bölgeleriyle sınırlı değildir. Çok daha fazla iş sahasında tercih edilmektedir. AVM’lerden havaalanlarına, lojistik merkezlerinden depolara kadar her noktada endüstriyel zemin kaplama kullanılmaktadır. Bu alanlar geniş zeminlere sahip olduğundan endüstriyel zemin kaplama için son derece ideal olmaktadır.

Endüstriyel zemin kaplamanın kullanım alanlarının genişlemesinde farklı kaplama malzemelerinin olması da etkilidir. Yapı inşaat sektöründeki teknolojik gelişmelerle birlikte çok farklı malzemelerle kaplama yapılabilmekte, bu da daha fazla ihtiyaca cevap verilmesini sağlamaktadır. Endüstriyel zemin kaplamanın gerektiği ve tercih edildiği başlıca sektörler şunlardır:

 • Sanayii tesisleri
 • Et, süt, çikolata, konserve gibi gıda endüstrisi
 • Dokuma, boya, iplik gibi tekstil endüstrisi
 • İlaç endüstrisi
 • Doğalgaz, termik gibi enerji santralleri
 • Savunma sanayii
 • Otomotiv sanayii
 • Otoparklar
 • Hangarlar
 • Hastaneler
 • Mağaza, food court gibi alış-veriş merkezleri
 • Soğuk depolar

Endüstriyel Zemin Kaplama Faydaları

Endüstriyel zemin kaplama faydaları oldukça fazladır. Firmamız bu alanda en iyi zemin kaplama çeşitlerini kullanıma sunmaktadır. Bu yönüyle de maliyetten dayanıklılığa kadar pek çok alanda avantaj sağlamaktadır.

Zemin kaplama sistemlerimiz elektronik, otomotiv, kimya, yiyecek içecek depoları, tesisleri, garajlar gibi özel endüstriyel alanları çok daha özel koşullara uyumlu hale getirmektedir. Yüksek derecede aşınma direnci bulunmakta, bu da kimyasal dirençle birlikte endüstriyel zeminlerin ağır trafiği, büyük makineleri, aşınmaları, sert kimyasalları kolayca kaldırabilmesini sağlamaktadır.

Firmamızın özgün zemin kaplama sistemleri çalışma ortamlarınızın elektrostatik boşalıma karşı korumaktadır. İnsan vücudunun ve ayakkabıların düzgün biçimde topraklanmasına yardımcı olmaktadır.

Endüstriyel zemin kaplamalarımız yaş zeminlerde sakatlanma riskine karşı kaymaya dirençli bir dokuya sahiptir. Pürüzsüz ve temizliği kolay zemin kaplama sistemlerimiz farklı renklerde, farklı yüzey dokularında, mat ya da parlak cila seçenekleri sunmaktadır. Bütün bunlar tesislerinizin estetiği ve dekorasyonu açısından üst düzey sonuçlar elde etmenize vesile olmaktadır.

Günümüzde insanlar zamanlarının büyük kısmını iç mekanlarda geçirmektedirler. Bu yüzden de iç mekanların hava kalitesi çok önemlidir. Firmamız iç mekan hava kalitesini iyileştirme konusunda son derece iddialıdır.

Endüstriyel Zemin Kaplama Çeşitleri

Endüstriyel zemin kaplama çeşitleri oldukça fazladır. Bunların başında beton zemin gelir. Beton zemin kaplama dünya genelinde en yaygın kaplama çeşitlerinden birisidir. Otopark tasarımlarında ve diğer alanlarda fazla vasıf gerektirmeyen zeminlerde beton kullanılmaktadır. Uzun ömürlü olması ve sabit basınca dirençli olması ile öne çıkmaktadır. Parlak beton kaplamaları şık görünümleri ve olağanüstü dayanıklılıklarıyla öne çıkmakta, hızlı uygulanabilmektedirler.

Kauçuk ve PVC kaplama imalatlarında beton kullanılmamaktadır. Rahat ve adapte olabilir yüzeyleri sayesinde yaygın biçimde tercih edilmektedirler. Ayrıca kauçuk ve PVC kaplamalar kaymaz, alev geciktirici ve su geçirmez yapıdadırlar. Beton kaplamaların birçoğunun aksine daha fazla temizlik ve bakım gerektirir. Daha az dirençlidir. Dolayısıyla ağır makine kullanımı ve çok fazla yük trafiği olan yerlerde önerilmemektedir.

Epoksi endüstriyel zemin kaplama en popüler seçeneklerden birisidir. Epoksi reçineler kesintisiz yol kaplamaları için de tercih edilebilmektedir. Sürekli trafiğe dayanıklıdır. Vinil endüstriyel zemin kaplama dünya genelinde gittikçe popülerleşmekte, seri olarak üretilen bir döşeme çeşidi olarak öne çıkmaktadır. Bakımı kolay, kaydırmaz, ayak altında rahattır.

Endüstriyel Zemin Kaplama Fiyatları

Endüstriyel zemin kaplama fiyatları kaplama çeşidine, kaplama malzemelerinin kalitesine, kaplama yapılacak alanın genişliğine vs. göre değişmektedir. Firmamız en doğru ve en kaliteli ürüne en iyi fiyatlarla ulaşmanızı sağlamaktadır

Endüstriyel taban uygulaması, saha betonlarında, benzin istasyonlarında, park-bahçe, sarih ve kapalı otoparklarda, fabrika tabanlarında uygulanmaktadır. Saha betonunda fırçalı, otoparklarda ise hem fırçalı hem de perdahlı beton istenilen renkte uygulaması yapılarak yüzey istenilen şekle getirilmektedir.