Baskı beton, her mekan içerisinde uygulanabilecek olan bir zemin türüdür. Farklı desen ve renk seçeneklerine sahip olan bu uygulama, özelliğinden dolayı her mekan için tasarlanabilir. Dayanıklı olan uygulamanın diğer zemin kaplamalarına göre kullanım ömrü çok daha uzundur. Baskı beton tekniği ile yapılmış olan zeminlere bakıldığında taşlar adeta tek tek döşenmiş etkisi verir ve bu da dekorasyon için şık bir görüntü oluşturur.

Görsel olarak tercih edilen görünümün verilebileceği bu zeminde öncelik müşterinin ne istediğidir. Özel zevklere göre değişebilen uygulama seçenekleriyle keyifli alanlar ortaya çıkarılabilir. Uygulamanın süresi diğer zeminlere göre daha kısadır. İşlem tamamlandıktan sonra hemen kullanılmaya başlanabilir.

Baskı Beton iç ve dış mekanlar için tasarlanmış bir zemin ve duvar kaplama malzemesidir. En önemli özelliği, tek tek döşenmiş taş görüntüsü veren desen baskılı beton teknolojisi olmasıdır. Çok çeşitli renk ve desende uygulanabilen, granit, kaynak gibi tabii taşların doğal görünümünü verebilen Baskı Beton çökmez, kaymaz, leke tutmaz ve güneş ışınlarına dayanıklırenkleri solmaz. Geleneksel desenlerle ve renklendirici tozun dışında kullanılan Antik Etki Tozunun yüzeyde bırakılarak, malzemeye eski ve kullanılmış görüntüsü ermesiyle Baskı Beton “Geleneklere ve Kültüre Saygılı En Yeni Teknoloji” olma özelliğini taşır.

Özel teknikler ve yöntemler ile uygulanan baskı beton kullanışlı olması, alternatiflerinin olması ve görselliği çok yüksek olması nedeni ile günümüzde daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Sistem olarak kalıp ve normal betondan oldukça farklı bir teknik ile uygulama olanağı bulan bu beton sistemleri, özel işçilik ve teknik gerektirdiği için herkesin yapamadığı sistemlerdir. Farklı alanlarda özellikle yer, bahçe, yol, duvar ya da bina dış cephelerinde kullanılırlar. Çok fazla kullanım alanı bulmasının nedeni ise yıpranma, aşınma, renklerde solma gibi sorunların bu sistemleri yıpratma özelliğinin olmamasından kaynaklanır.

Her bakımdan özel ve etkili olan baskı beton geleneksel yöntemlerden çok daha farklı uygulanmakta ve özel bir görüntüyü sağlamaktadır. Örme taş duvar, döşeme parke ve ahşap görünüme sahip olabilen bu modeller özel ve etkili bir sonucun alınmasını sağlar.

Baskı Beton Uygulaması Nedir?

Baskı betonun özelliklerinden biri de rengini daima koruyabiliyor olmasıdır. İster iç mekanda ister dış mekanda uygulansın renginde asla değişim olmaz. Beton içerisindeki renk pigmentleri güneşe ve mevsimsel değişimlere karşı dayanıklıdır. Müşterinin isteğine göre seçilen renk ve desen üst düzeydeki bir malzemeyle birleşince uygulama alanına göre şık bir sunum ortaya çıkaracaktır. Bir zemin için en önemli problem temizliktir, ancak baskılı beton zeminlerde böyle bir sorun yaşanmaz. Temizliği ve bakımı kolay olan bu uygulama yapının değerini artırır, görüntüsünü değiştirir, beklentileri karşılar.

Baskı Beton Nasıl Yapılır?

Baskı beton uygulaması yapılmadan önce ne tarz bir desen ve renk seçilmek istendiğine karar verilmesi gerekir. Uygulama yapıldıktan sonra dönüş olmayacağından dolayı net kararlı olmak bu işin sonucunu etkiler. İstenilen tasarım belirlendikten sonra aşağıdaki yöntem izlenir.

 • Zemindeki çim, eski beton kalıntısı ve çiğ toprak temizlenmelidir.
 • Zeminin dolgu malzemeleriyle doldurularak düz bir hale getirilmelidir.
 • Baskı beton kalıpları çakılarak işleme başlanır.
 • Betonun dökülmesi sonrasında kalıplar çıkarılır.

İlk beton atılmasıyla birlikte baskı beton için asıl çalışma başlar. Özel hazırlanmış olan çimento betona dökülür, bu işlem esnasında betonun donmaması gerekir.

Çimento tüm beton üzerine eşit bir şekilde dağıtıldıktan sonra düz bir zemin oluşturulması sağlanır. Son olarak ise seçilen desen ve renk uygulamasına geçilerek baskı tekniği sonlandırılır.

Baskı Beton’u Tanıyalım;

Günümüzde insanların en çok tercih ettiği, hemen her tür iç ve dış mekânlar için uygun olabilen zemin kaplama sistemlerine baskı beton denilmektedir. Baskı beton zemin kaplama sistemleri mekânlarınızda eşsiz tarihi ve doğal dekoratif taş desenleri oluşturmaktadır. İlk olarak 1945’li yıllarda basit haliyle ortaya çıkan bu uygulama teknolojinin gelişmesiyle birlikte bugünkü haline kavuşmuştur. En önemli özelliklerinden bir tanesi adeta zemin yüzeyinde tek tek elle döşenmiş taş görüntüsü oluşturması olmaktadır.

Neden Baskılı Beton Sistemleri?

Baskı beton uygulamaları birçok özelliği yönüyle insanlar tarafından tercih sebebi olmaktadır. Özellikle kısa sürede tamamlanması, uzun ömürlü olması ve birçok renk seçeneği sayesinde estetik görüntüler oluşturması tercih sebebi olmaktadır. Baskı beton nedir derseniz; Zemine dökülen özel betonu yüzeyine farklı desenler yardımıyla uygulanan yüksek mukavemetli bir zemin kaplama sistemidir. Kesinlikle aşınma ve darbelere dayanıklı, toz tutmaz, kaydırmaz ve solmaz bir yapıda olan çok uzun ömürlü uygulama olmaktadır.

Desenli Beton Firması Olarak Neden Biz?

Baskı beton çalışması alanında uzun yılların tecrübe ve birikimine sahip bir firmayız. Çalışanlarımızın tamamı sigortalı çalışanımız olup, her birisi alanında profesyonel kişilerden oluşmaktadır. % 100 müşteri memnuniyeti anlayışı ile iş yapmaktayız. Bu sebeple uyguladığımız bütün baskı beton zemin kaplama sistemleri için müşterilerimize garanti taahhüt ediyoruz. Firmamızda asla geçici işçi çalıştırılmamakta olup, uygulamalarımızın tamamı uzman ekibimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Tüm bu müşteri merkezli hizmet politikamız yüzünden en çok tercih edilen ve her zaman aranılan firma konumundayız.

Baskılı Beton‘u Nasıl Yapacağız?

 1. Kendi içerisinde ardışık birkaç aşamadan meydana gelen baskı beton uygulamasının ilk aşaması zemin etüdü olmaktadır.
 2. İkinci aşamada ise, formların ayarlanarak zemine tutturulma işlemi yapılmaktadır.
 3. Baskı beton nasıl yapılır diye soranların en merak ettiği aşama olan üçüncü aşamada harcın hazırlanması ve zemine uygulanması yer alır.
 4. Daha sonra zemine dökülen beton kurumadan şaplama aşaması uygulanır.
 5. Bir sonraki aşama çelik malalama ve desenlerin zemine uygulanması aşaması olmaktadır.
 6. En son olarak nihai bitirme aşaması uygulanır.
 7. Geriye son bir aşama kalmıştır. Bu aşamada ise kür adı verilen özel bir karışım zeminin yüzeyine uygulanır ve zemin artık kullanımınıza hazır hale gelmiş olur.

Baskı Beton Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

 • Adeta zeminde tek tekelle taş döşenmiş görüntüsü oluşturmaktadır. Fakat normal taş döşemeleri gibi asla çökme ya da kayma yapmaz.
 • Taş görünümü kalıp beton olduğu için asla araları açılmaz ve boşluk oluşmaz. Buda baskı beton uygulamasının avantajları açısından oldukça önemlidir.
 • Baskı beton uygulamalarında diğer zemin kaplama sistemlerinde olduğu gibi zamanla ot ya da çimen çıkma gibi durular söz konusu olmaz.
 • Birçok renk seçeneği ile uygulanabilen baskı beton uygulamaları ortaya seyri doyumsuz estetik görünümler oluşturabilmektedir.
 • Baskı beton uygulamaları oldukça sağlam ve uzun ömürlü uygulamalar olmaktadır.
 • Beton yüzeyini hemen her tür dış etkenlerden koruyarak canlı görüntüsünü asla kaybetmez. Sizlere aklınıza gelebilecek hemen her alana uygulanma imkânı sunar.